Skip to main content

Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Araştırma Topluluğu

   2012 yılında yönetim kuruluna girdiğim Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Araştırma Topluluğunde 2013 yılında Yönetim Kurulu Başkanı seçildim.

     Bu dönemlerde yönetim kurulumuzla birlikte üniversitemizde birçok ilke imza atmış bulunmaktayız.

   Bunların başında topluluklar arasında ilk kurumsal web sayfasını açan, ilk defa Türkiye’de mobil uygulama çalışmasını yapan öğrenci topluluğuyuz. Kuruluş tarihimiz olan 1992 yılı bir çok tüzel kişilikten büyük bir birikim ve kurumsallığı ortaya koymaktadır. Topluluğumuzun logosunu bizzat kendim tasarlayarak değiştirmiş  bulunmaktayım. Yeni logomuzda üniversitemizin 1926 yılında yapılan ana binası, binanın sağ üst kısmında üniversitemizi yaptıran ve adını aldığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silüeti, ve üniversitemizin yolunda onları karşılayan ve yardımcı olan topluluğumuzun kısa ismi yer almaktadır.

     Yönetim Kurulumuzla ilk etkinliğimizi  öğrencilere açık bir bir organizasyonla Anıtkabir’i Ziyaret ederek gerçekleştirdik. Bu etkinlikle yine yeni bir geleneği öğrenci topluluklarına kazandırmış olduk. Etkinliklerimizin hiç birinde ücret talep etmedik ama sponsor firmalar sayesinde ikram ve çekilişi de eksik etmedik. Bu bakımdan yine üniversitemizde örnek topluluk olduğumuz hem dekanlık öğrenciler tarafından kabul görmüştür.

 

Yönetim Kurulu Üyesi olduğum dönemde yaptığımız etkinlikler:

1. Geleneksel KAYAT tanışma Kokteyli.

2. TBMM Teknik Gezisi

3. Geleneksel Gazi Akademi Mezunları Yemeği

4. EPDK Stajı

5. Lisinia Kampına Katılım

6. Kaymakamlar Programı

 

Yönetim Kurulu Başkanı olduğum dönemde Yönetim Kurulumuzla düzenlediğimiz etkinlikler şunlardır:

1. Geleneksel KAYAT tanışma kokteyli. Katılım sayısı 110, ikramlar; meşrubat ve sınırsız çay, ekler ve kurupasta, eğlence; saz ve gitar grubu ve karaoke yarışması. Katılım ÜCRETSİZ

 

2. Deniz Bölükbaşı kitap imza töreni ve söyleşi. 1000 kitap Etimesgut Belediyesi tarafından öğrencilere hediye amacıyla satın alınmıştır.  (Etkinlik siyasi olduğu gerekçesiyle Rektörlük tarafından iptal edilmiştir.)

 

3. Türkücü Hüseyin Kağıt ile Söyleşi Programı. (Dönemin Rektörünün bizzat talimatıyla Hüseyin Kağıt’ın içkili mekanlarda türkü söylemesi bahane gösterilerek iptal edilmiştir.)

 

4. Vine fenomeni ve DJ Hakan Hepcan ile Gösterisi.

 

5. Mesleki eğitim seminerleri. Katılımcılardan 2 kişiye tablet, 2 kişiye ücretsiz KPSS kursu ve 5 kişiye KPSS kitap seti hediye edilmiştir.

 

6. Bir Kelime Bir İşlem programına 40 kişilik katılım. Katılım sonrası ikram; yiyecek ve tatlı.

 

7. Lisinia Doğa Kampına Katılım. (Rektörlük tarafından topluluğun amaçları ile bağdaşmadığı gerekçesiyle araç tahsisi engellenmiş ve etkinlik gerçekleştirilememiştir.)

 

8. Veda Yemeği